Zde si můžete prohlédnout nože z naší dílny. Podrobnosti (rozměry, materiály…) jsou zaneseny do tabulky v kartě každého nože. Ty jsou seřazeny podle data vzniku od nejnovějších nahoře až po nejstarší dole.

Pokud jste v naší nabídce nenašli nůž, který by Vám vyhovoval, rádi Vám vyrobíme nějaký podle Vašich představ. V tom případě použijte objednací formulář (tlačítko “Objednávka”) a do poznámek specifikujte Váš požadavek. Co nejdříve odepíšeme, zda je Vaše představa v našich možnostech a domluvíme se na podrobnostech. Neváhejte poslat dotaz.

Objednací formulář

  Po odeslání objednávky Vám zašleme informační email a domluvíme se na podrobnostech (dodací adresa atd.) Způsob platby prozatím POUZE převodem na účet, nebo hotově při převzetí. U zboží na zakázku za více jak 4000,- Kč před započetím práce požadujeme zálohu 30% z celkové částky.

  Nůž provází člověka už tisíce let. Od prvních ostří z odštěpků pazourku ušel již dalekou cestu. Je to všestranný nástroj, kterým jsme si mohli zajistit potravu, pomocí kterého jsme si mohli postavit přístřešek a který jsme mohli použít na obranu. Dá se použít k mnoha účelům. Kovář nutně nemusí umět vykovat čepel, to je doménou nožířů a zbrojířů, většina kovářů to však dokáže. Mnozí si ani neuvědomují důležitost tohoto všedního předmětu jak v dějinách, tak i dnes.

  Koho zajímá téma nožů více, může si pročíst článek O nožích na těchto stránkách. Také zde najdete článek Dřeva vhodná k výrobě rukojeti nože, který pojednává o několika druzích dřevin, ze kterých vyrábíme rukojeti.

  Nože jsou zakaleny v kalícím oleji a popuštěny. Některé v popouštěcí “troubě” (při teplotě dle použité oceli), některé jen vnitřním teplem. Tvrdost čepelí je tak kus od kusu trochu odlišná – všechny čepele jsou však dostatečně tvrdé pro běžné použití. Čepele pečlivě brousíme na bruskách a brusných kamenech a všechny splňují naše nároky na ostrost.

  Některé nože, vyjma kuchyňských, jsou vybaveny pouzdrem. Pouzdra jsou ručně šita z hovězí kůže (cca 2,5 mm tlusté) voskovanou dratví, jsou barvena lihovými barvami a konzervována voskovou impregnací (která chrání proti vlhkosti a zamezuje jakémukoli případnému “pouštění” barvy). Pouzdra se snažíme tematicky sladit s nožem (tvarem, barvami a zdobením).

  Nože značené

  Zde začíná prezentace nožů, které jsou již označeny naší značkou. K některým z nich (vyjma kuchyňských) vyrábíme kožená pouzdra se zvýšenou odolností proti vlhkosti.

  Klasik č.1

  Dýka č.1

  Damašek č.1

  logo_uroboros_R

  Univerzal č.1

  Univerzal č.2

  Kuchyňský č.1

  Special č.1

  Nože neznačené

  Následuje ukázka nožů z počátku tvorby. Tyto nože ještě nejsou označeny naší značkou a jejich řemeslné provedení se kus od kusu liší.

  Crafanc

  Emrallt

  Cogydd

  Cefnfor

  Coedwig

  Siarc

  Gweithiwr

  Y lleiaf

  Desperado

  Madarch

  Helwyr

  Scout

  Cywiro

  Dinistrio

  Cerfiedig

  Gyntaf

  Eryr

  Blaengar

  Bran

  logo_uroboros_gallery
  Close Menu