Zde si můžete prohlédnout nože z naší dílny. Podrobnosti (rozměry, materiály…) jsou zaneseny do tabulky v kartě každého nože. Ty jsou seřazeny podle data vzniku od nejnovějších nahoře až po nejstarší dole.

Pokud jste v naší nabídce nenašli nůž, který by Vám vyhovoval, rádi Vám vyrobíme nějaký podle Vašich představ. V tom případě použijte objednací formulář (tlačítko “Objednávka”) a do poznámek specifikujte Váš požadavek. Co nejdříve odepíšeme, zda je Vaše představa v našich možnostech a domluvíme se na podrobnostech. Neváhejte poslat dotaz.

Objednací formulář

[contact-form-7 id="6482" title="noze"]

Nůž provází člověka už tisíce let. Od prvních ostří z odštěpků pazourku ušel již dalekou cestu. Je to všestranný nástroj, kterým jsme si mohli zajistit potravu, pomocí kterého jsme si mohli postavit přístřešek a který jsme mohli použít na obranu. Dá se použít k mnoha účelům. Kovář nutně nemusí umět vykovat čepel, to je doménou nožířů a zbrojířů, většina kovářů to však dokáže. Mnozí si ani neuvědomují důležitost tohoto všedního předmětu jak v dějinách, tak i dnes.

Koho zajímá téma nožů více, může si pročíst článek O nožích na těchto stránkách. Také zde najdete článek Dřeva vhodná k výrobě rukojeti nože, který pojednává o několika druzích dřevin, ze kterých vyrábíme rukojeti.

Nože jsou zakaleny v kalícím oleji a popuštěny. Některé v popouštěcí “troubě” (při teplotě dle použité oceli), některé jen vnitřním teplem. Tvrdost čepelí je tak kus od kusu trochu odlišná – všechny čepele jsou však dostatečně tvrdé pro běžné použití. Čepele pečlivě brousíme na bruskách a brusných kamenech a všechny splňují naše nároky na ostrost.

Některé nože, vyjma kuchyňských, jsou vybaveny pouzdrem. Pouzdra jsou ručně šita z hovězí kůže (cca 2,5 mm tlusté) voskovanou dratví, jsou barvena lihovými barvami a konzervována voskovou impregnací (která chrání proti vlhkosti a zamezuje jakémukoli případnému “pouštění” barvy). Pouzdra se snažíme tematicky sladit s nožem (tvarem, barvami a zdobením).

Nože značené

Zde začíná prezentace nožů, které jsou již označeny naší značkou. K některým z nich (vyjma kuchyňských) vyrábíme kožená pouzdra se zvýšenou odolností proti vlhkosti.

Klasik č.1

Dýka č.1

Damašek č.1

logo_uroboros_R

Univerzal č.1

Univerzal č.2

Kuchyňský č.1

Special č.1

Nože neznačené

Následuje ukázka nožů z počátku tvorby. Tyto nože ještě nejsou označeny naší značkou a jejich řemeslné provedení se kus od kusu liší.

Crafanc

Emrallt

Cogydd

Cefnfor

Coedwig

Siarc

Gweithiwr

Y lleiaf

Desperado

Madarch

Helwyr

Scout

Cywiro

Dinistrio

Cerfiedig

Gyntaf

Eryr

Blaengar

Bran

logo_uroboros_gallery
Close Menu